Czy wiesz, że...

... poza wodą wszystkie napoje gazowane, nawet te dietetyczne, zwiększają ryzyko chorób serca, zespołu metabolicznego oraz cukrzycy? Doszli do tego naukowcy z Boston University. 

Poradnik domowy

Nie dawaj tego swojemu czworonogowi! Trujące pokarmy i rośliny

  • Czy wiesz, jakich produktów nie powinien jeść Twój pupil?

    Każdy świadomy właściciel czworonoga wie, że ludzkie jedzenie w większości nie jest odpowiednie dla jego psa lub kota. Często jednak zdarza się, że pupil "wyłudzi" u nas trochę tego, co jemy lub szybko przechwyci coś, co spadnie nam ze stołu. Warto wiedzieć, które z produktów są dla czworonogów niebezpieczne i mogą wywołać poważne zatrucia.

 

Jak uprawiać świeże powietrze w domu i biurze

  • Czy wiesz, że powietrze w 60% domostw i biur stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia? Jak temu zaradzić? Jakie rośliny doniczkowe najlepiej spełniają rolę rewitalizacji powietrza?

    Według Amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska (EPA) powietrze w pomieszczeniach jest od 3 do 7 razy bardziej zanieczyszczone niż powietrze na zewnątrz. Dodatkowo EPA zalicza zanieczyszczenie powietrza wewnątrz pomieszczeń jako jeden z pięciu największych zagrożeń dla zdrowia publicznego. Lampka alarmowa zapala się, jak zwrócimy uwagę na to, że ludzie ze środowisk miejskich spędzają ponad 90% czasu w pomieszczeniach, co ma ogromny wpływ na ich zdrowie i samopoczucie.

 

Zużyte baterie i akumulatorki - co dalej?

  • Co roku statystyczny Polak kupuje 8 baterii - co robi po ich zużyciu?

    Ile sztuk baterii trafia rocznie na polski rynek? Jakie konsekwencje dla środowiska ma wyrzucenie choć jednej baterii do zwykłych śmieci? Co zawiera bateria? Co należy zrobić ze zużytymi bateriami? Gdzie szukać punktów zbiórki? Jak wygląda odzysk surowców z baterii i akumulatorów? Odpowiedzią na te pytania zajęliśmy się w niniejszym ciekawniku.

 

Poradnik domowy - czyszczenie miedzi i jej stopów

  • Jak najlepiej dbać o przedmioty z miedzi, mosiądzu i brązu?

    Miedź, pierwotnie nazywana metalem cypryjskim, znana jest od czasów starożytnych. Miedź oraz jej stopy - brąz (80-90% brązu to miedź, a pozostałe metale to aluminium, cyna lub beryl) i mosiądz (w jego skład wchodzi głównie mosiądz i cynk - do 40%) cenione są z uwagi na dużą wytrzymałość, plastyczność i walory estetyczne.

    Miedź oraz jej stopy są narażone na korozję. Oznacza to, że łatwo reagują z zawartymi w powietrzu atmosferycznym związkami. Efektem korozji jest pokrycie się miedzi i jej stopów patyną.

 

Poradnik domowy - czyszczenie srebra i złota

  • Jak dbać o przedmioty ze srebra i złota? Jakie są najlepsze domowe sposoby na czyszczenie metali szlachetnych?

    Czernienie srebra (znana także pod pojęciem oksydacja srebra*) to jedna z konsekwencji rewolucji przemysłowej i dalszego intensywnego niezrównoważonego rozwoju naszej cywilizacji. Jeszcze dwieście lat temu, gdy zanieczyszczenie powietrza (dwutlenkiem siarki) było stosunkowo niewielkie proces czernienia srebra nie występował.

 

Strona 1 z 2

Złota myśl

Sukces polega na tym, że zdobywa się to co się chciało. Szczęście polega na tym, że podoba się to co się ma.

— Elbert Hubbard 

Reklama

Reklama