Czy wiesz, że...

... oddanie się głębszej refleksji leczy? Osoby, które oddają się medytacji żyją dłużej, zdrowiej i, co najważniejsze, są bardziej szczęśliwe. "Dzięki medytacji można skutecznie zwalczać czynniki ryzyka, takie jak stres czy wysoki poziom cholesterolu" - stwierdza kierujący wieloletnimi badaniami naukowymi dr Robert Schneider, dyrektor Centrum Medycyny Naturalnej i Prewencji w USA. 

Zakupy i pieniądze

Uczymy dzieci oszczędzać, czyli konto bankowe dla najmłodszych i młodzieży

 • Jakie są korzyści płynące z założenia konta dla naszego dziecka? Czy i gdzie można to zrobić? Jak połączyć zabawę z edukacją finansową najmłodszych?

  W Polsce edukacja z zakresu finansów osobistych często bywa przez rodziców, jak i szkołę zaniedbywana. Zwykło się bowiem uważać, że o pieniądzach nie powinno się rozmawiać. Takie podejście wyrządza jednak naszemu społeczeństwu dużą krzywdę, którego dopadł bakcyl konsumpcji czy życia na kredyt. Ponad połowa dorosłych Polaków nie posiada żadnych oszczędności i ta tendencja, niestety wciąż się utrzymuje. Czas to zmienić poczynając od edukacji od lat najmłodszych.

 

Oszczędzanie w SKOK-ach – za i przeciw

 • Depozyty bankowe to jedna z najbezpieczniejszych przystanii dla naszych oszczędności. Ciekawą alternatywą są jednak Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe, które oferują często lepsze warunki niż banki.

  Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe, zwane również uniami lub spółdzielniami kredytowymi, pełnią coraz istotniejszą rolę w życiu gospodarczym wielu krajów. Są to instytucje finansowe, które działają niezarobkowo, a ich podstawową funkcją jest świadczenie usług wyłącznie w obrębie swoich członków w postaci oferowania oprocentowanych depozytów, jak i udzielania kredytów. Obecnie zrzeszają one w Polsce 2,6 miliona członków, a na całym świecie w stu krajach niespełna 188 milionów osób.

 

Wymiana walut - bank, kantor czy Internet?

 • Jak najkorzystniej wymienić walutę? Jakie mamy możliwości? Jaka metoda jest najwygodniejsza i najbardziej przyjazna dla naszego portfela?

  Na wymianę danej waluty decydujemy się z różnych powodów – wycieczka zagraniczna, kredyt nominowany w obcej walucie, zakupy na ebay'u, ochrona oszczędności, inwestycja... Bez względu jednak na powód poszukujemy najkorzystniejszej oferty – kupić tanio a sprzedać drogo. Prezentujemy możliwości jakie daje nam rynek, poprzemy je licznymi przykładami oraz wskażemy wszystkie za i przeciw.

 

Największe giełdy i targi staroci w Polsce

 • Gdzie odbywają się największe giełdy staroci w Polsce? Jakie pchli targi warto odwiedzić? Kiedy i gdzie odbywają się takie targi?

  Odwiedzanie giełd staroci to interesująca forma spędzania czasu wolnego i to nie tylko dla kolekcjonerów i miłośników antyków. Dzięki nim poznać możemy osobliwości życia codziennego dawnych lat i kupić coś niezwykłego, co będzie ozdobą naszego domu czy ogrodu. Poniżej prezentujemy największe odbywające się cyklicznie w Polsce targi staroci.

  Życzymy udanych łowów!

 

Jak skutecznie sprzedawać na Allegro i eBay?

 • Kiedy najlepiej jest wystawiać aukcje? Licytacja czy kup teraz? Jak dobrze opisać swój przedmiot sprzedaży? Jak się wyróżnić? Czego należy unikać? A o czym warto pamiętać?

  Serwisy aukcyjne takie jak allegro czy ebay to zdecydowanie najlepsze miejsce sprzedaży większości rzeczy, których z jakichś powodów chcielibyśmy się pozbyć. Aby nasze przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem, powinniśmy dobrze przyswoić sobie zasady skutecznej i efektywnej sprzedaży. Warto je znać i pamiętać za każdym razem, gdy przyjdzie nam do głowy myśl o przeprowadzeniu transakcji.

 

Strona 1 z 4

Złota myśl

Fortuna boi się odważnych i uciska bojaźliwych.

— Seneka 

Reklama

Reklama