Czy wiesz, że...

... najdłużej żyjące zwierzę świata to małż z gatunku wenus (Mercenaria mercenaria)? Ich wiek szacowany jest na podstawie liczby pierścieni na muszli, który wynosi od 405 do 410 lat. Mięczaka ochrzczono Ming - od nazwy chińskiej dynastii, której lata świetności przypadały na moment jego narodzin. Do tej pory za najbardziej długowieczne zwierzę uznawano małża z Arktyki. odkrytego w 1982 roku. Wyliczono, że osiągnął wiek 220 lat. Źródło: BBC 

Zakupy i pieniądze

Oszczędzanie w SKOK-ach – za i przeciw

 • Depozyty bankowe to jedna z najbezpieczniejszych przystanii dla naszych oszczędności. Ciekawą alternatywą są jednak Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe, które oferują często lepsze warunki niż banki.

  Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe, zwane również uniami lub spółdzielniami kredytowymi, pełnią coraz istotniejszą rolę w życiu gospodarczym wielu krajów. Są to instytucje finansowe, które działają niezarobkowo, a ich podstawową funkcją jest świadczenie usług wyłącznie w obrębie swoich członków w postaci oferowania oprocentowanych depozytów, jak i udzielania kredytów. Obecnie zrzeszają one w Polsce 2,6 miliona członków, a na całym świecie w stu krajach niespełna 188 milionów osób.

 

Wymiana walut - bank, kantor czy Internet?

 • Jak najkorzystniej wymienić walutę? Jakie mamy możliwości? Jaka metoda jest najwygodniejsza i najbardziej przyjazna dla naszego portfela?

  Na wymianę danej waluty decydujemy się z różnych powodów – wycieczka zagraniczna, kredyt nominowany w obcej walucie, zakupy na ebay'u, ochrona oszczędności, inwestycja... Bez względu jednak na powód poszukujemy najkorzystniejszej oferty – kupić tanio a sprzedać drogo. Prezentujemy możliwości jakie daje nam rynek, poprzemy je licznymi przykładami oraz wskażemy wszystkie za i przeciw.

 

Największe giełdy i targi staroci w Polsce

 • Gdzie odbywają się największe giełdy staroci w Polsce? Jakie pchli targi warto odwiedzić? Kiedy i gdzie odbywają się takie targi?

  Odwiedzanie giełd staroci to interesująca forma spędzania czasu wolnego i to nie tylko dla kolekcjonerów i miłośników antyków. Dzięki nim poznać możemy osobliwości życia codziennego dawnych lat i kupić coś niezwykłego, co będzie ozdobą naszego domu czy ogrodu. Poniżej prezentujemy największe odbywające się cyklicznie w Polsce targi staroci.

  Życzymy udanych łowów!

 

Jak skutecznie sprzedawać na Allegro i eBay?

 • Kiedy najlepiej jest wystawiać aukcje? Licytacja czy kup teraz? Jak dobrze opisać swój przedmiot sprzedaży? Jak się wyróżnić? Czego należy unikać? A o czym warto pamiętać?

  Serwisy aukcyjne takie jak allegro czy ebay to zdecydowanie najlepsze miejsce sprzedaży większości rzeczy, których z jakichś powodów chcielibyśmy się pozbyć. Aby nasze przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem, powinniśmy dobrze przyswoić sobie zasady skutecznej i efektywnej sprzedaży. Warto je znać i pamiętać za każdym razem, gdy przyjdzie nam do głowy myśl o przeprowadzeniu transakcji.

 

Lotto – sposób na sukces?

 • Jakie jest prawdopodobieństwo wygranej w lotto? Kiedy jest ono większe? Jakie były największe wygrane w Polsce i na świecie? Kto gra? I czy pieniądze dają szczęście?

  Możliwa wygrana w loterii rozpala wyobraźnię. Włącza się myślenie życzeniowe, dzięki czemu już w myślach gospodarujemy wygraną najwyższego stopnia. Największa kumulacja w Polsce w Lotto (wcześniej Duży Lotek) wyniosła do tej pory 50 milionów złotych. To więcej niż zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podczas ostatniego finału (ponad 42 miliony). Jeden los lotto kosztuje 3 zł. Typujemy 6 spośród 49 liczb i liczymy na to, że Fortuna będzie nam sprzyjać. Prawdopodobieństwo wygranej w lotto jest jednak relatywnie niskie.

 

Strona 1 z 3

Złota myśl

Bawić się i śmiać z entuzjazmem i śpiewać radośnie, wiedzieć, że choćby jednej istocie żyje się lepiej, ponieważ ty żyjesz - to znaczy odnieść sukces.

— Ralph Waldo Emerson 

Reklama

Reklama