Czy wiesz, że...

... druk w rozdzielczości 100'000 dpi jest już możliwy? Ten rekord ustanowili naukowcy z IBM i ETH Zurich, którym udało się nadrukować cząstki wielkości 60 nanometrów (100-krotnie mniejsze od czerwonej krwinki). Oznacza to, że rozdzielczość druku w nowej technologii wynosi 100'000 punktów na cal (dpi). Domowe drukarki pracują zazwyczaj z rozdzielczością 300-1200 dpi. Dzięki temu treść najgrubszych książek można będzie umieścić na jednej stronie A4. Źródło: IBM 

Dzieci i my

Muzyka dla płodu i małych dzieci

 • Jakiej muzyki słuchać w ciąży? Jak oddziałuje ona na nienarodzone jeszcze dziecko? Od kiedy zacząć?

  Dzieci w łonie matki słyszą, widzą i uczą się. Dużą rolę odgrywają tu emocje matki, które są komunikowane dziecku, ale również muzyka – od 26 tygodnia życia, płód nie tylko doskonale słyszy, ale i jest w stanie zapamiętać rytm i melodię. Badania wykazały, że odpowiednia muzyka stymuluje rozwój mózgu i wpływa pozytywnie na nasze emocje.

 

5 sposobów na uspokojenie niemowlęcia - doktor Harvey Karp radzi

 • Dziecko już zjadło, ma sucho i ciepło, a mimo to wciąż płacze? Uczyń z niego najszczęśliwsze dziecko świata!

  Gdy mały człowieczek pojawia się na świecie, młodzi rodzice szybko stają przed obliczem poważnych problemów w zrozumieniu źródeł płaczu u dziecka, a przede wszystkim przed koniecznością ukojenia malca. Dr Harvey Karp to amerykański pediatra, autor dwóch bestsellerów "The Happiest Baby on the Block" oraz kontynuacji "The Happiest Toddler on the Block", a także ekspert zapraszany do wielu programów telewizyjnych, w których prezentuje swoje metody.

 

Kosmetyki podczas ciąży i karmienia piersią

 • Jakich kosmetyków należy unikać? Jakie składniki kosmetyków są szczególnie niebezpieczne? Jakie kosmetyki można stosować i w jakim zakresie?

  Ciąża oraz okres karmienia piersią jest szczególnie newralgicznym okresem dla zdrowia Twojego dziecka. Bezpośrednia fizyczna więź jaka łączy matkę z dzieckiem powodują, że jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za to, co i jak robimy, jemy i pijemy, ale także za to czym się myjemy, smarujemy i psikamy.

 

10 błędów popełnianych przez dobrych rodziców (10)

 • Jak wychować szczęśliwe dziecko? Bawcie się i śmiejcie razem!

  Wychowywanie dzieci to bez wątpienia trudne zadanie. Wymaga zaangażowania, dużej dozy cierpliwości oraz intuicji. Po przeczytaniu poprzednich części cyklu, można odnieść wrażenie, że to bardzo ciężka praca, podczas której ciągle trzeba uważać, aby nie popełnić błędu. Tymczasem wychowywanie dziecka może być również świetną zabawą i niewyczerpanym źródłem nowej energii i entuzjazmu. Ważne, aby ucząc dzieci odpowiedzialności i przygotowując je do dorosłego życia, nie zabijać w nich naturalnej ciekawości świata, otwartości i spontaniczności.

 

10 błędów popełnianych przez dobrych rodziców (9)

 • Jak wychować szczęśliwe dziecko? Nie ignoruj problemów!

  Dzieciństwo oraz dorastanie nie są okresami w życiu, które składają się z wyłącznie miłych chwil. Choć rodzic stara się podarować dziecku jak najwspanialsze chwile i ochronić go przed każdym problemem, nigdy nie udaje się to w pełni. Pewne problemy, trudności a nawet smutek są potrzebne dziecku, ponieważ przygotowują do dorosłego życia. Większość dziecięcych i nastoletnich problemów to naturalne fazy rozwojowe, w czasie których dziecku potrzebne są akceptacja i zrozumienie. Czasami jednak trudności mogą okazać się poważniejsze i wymagać interwencji lekarskiej lub psychologicznej. Największym wyzwaniem dla rodzica jest rozpoznanie, z jakim problemem zmaga się jego dziecko i w jaki sposób można mu pomóc.

 

Strona 1 z 5

Złota myśl

Sukces polega na tym, że zdobywa się to co się chciało. Szczęście polega na tym, że podoba się to co się ma.

— Elbert Hubbard 

Reklama

Reklama