Czy wiesz, że...

... związki, w których partnerzy mówiąc o sobie posługują się formą "my" czy "nasz" efektywniej rozwiązują wewnętrzne konflikty niż pary podkreślające swoją niezależność i odrębność posługując się zaimkami "ja" czy "moje"? Do takiego wniosku doszli naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley, którzy poddali analizie rozmowy o kwestiach spornych 154 par. Badacze zauważyli, że partnerzy używający form "my" i "nasz", wykazują lżejszy stres fizjologiczny, i - co najważniejsze - unikają przekroczenia określonej granicy poprzez pozytywny, wzajemny stosunek, którego zabrakło partnerom "niezależnym". Źródło: Psychology and Aging, University of California, Berkeley 

Co mogę zrobić, jeśli nie chcę się rejestrować?

Zależy nam na Twoim aktywnym współudziale w tworzeniu platformy ciekawnik.pl, dlatego mimo braku rejestracji możesz zrobić naprawdę wiele! Możesz dodawać własne ciekawniki oraz oceniać i komentować już istniejące. Ciekawniki dodawane przez osoby, które nie są zalogowane pojawiają się na stronie z opóźnieniem – dopiero po weryfikacji ich przez moderatora.

Złota myśl

Bawić się i śmiać z entuzjazmem i śpiewać radośnie, wiedzieć, że choćby jednej istocie żyje się lepiej, ponieważ ty żyjesz - to znaczy odnieść sukces.

— Ralph Waldo Emerson