Czy wiesz, że...

... Dan Krunkle i Gene Cooperman, informatycy z Northeastern University w Bostonie, udowodnili, że kostkę Rubika można ułożyć w 26 ruchach? I to niezależnie od tego jak bardzo przemieszane będą kolory kostki. Do obliczeń użyli superkomputera. Wcześniej musieli jednak dokonać pewnych uproszczeń, gdyż istnieją 43 tryliony możliwych kombinacji. Nie jest to jednak koniec prób bicia rekordu, który wcześniej wynosił 27 ruchów. Większość matematyków uważa bowiem, że kostkę można ułożyć w 20 ruchach... muszą to jednak udowodnić. Źródło: New Scientist 

Zakupy i pieniądze

Oszczędzanie w SKOK-ach – za i przeciw

 • Depozyty bankowe to jedna z najbezpieczniejszych przystanii dla naszych oszczędności. Ciekawą alternatywą są jednak Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe, które oferują często lepsze warunki niż banki.

  Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe, zwane również uniami lub spółdzielniami kredytowymi, pełnią coraz istotniejszą rolę w życiu gospodarczym wielu krajów. Są to instytucje finansowe, które działają niezarobkowo, a ich podstawową funkcją jest świadczenie usług wyłącznie w obrębie swoich członków w postaci oferowania oprocentowanych depozytów, jak i udzielania kredytów. Obecnie zrzeszają one w Polsce 2,6 miliona członków, a na całym świecie w stu krajach niespełna 188 milionów osób.

 

Wymiana walut - bank, kantor czy Internet?

 • Jak najkorzystniej wymienić walutę? Jakie mamy możliwości? Jaka metoda jest najwygodniejsza i najbardziej przyjazna dla naszego portfela?

  Na wymianę danej waluty decydujemy się z różnych powodów – wycieczka zagraniczna, kredyt nominowany w obcej walucie, zakupy na ebay'u, ochrona oszczędności, inwestycja... Bez względu jednak na powód poszukujemy najkorzystniejszej oferty – kupić tanio a sprzedać drogo. Prezentujemy możliwości jakie daje nam rynek, poprzemy je licznymi przykładami oraz wskażemy wszystkie za i przeciw.

 

Największe giełdy i targi staroci w Polsce

 • Gdzie odbywają się największe giełdy staroci w Polsce? Jakie pchli targi warto odwiedzić? Kiedy i gdzie odbywają się takie targi?

  Odwiedzanie giełd staroci to interesująca forma spędzania czasu wolnego i to nie tylko dla kolekcjonerów i miłośników antyków. Dzięki nim poznać możemy osobliwości życia codziennego dawnych lat i kupić coś niezwykłego, co będzie ozdobą naszego domu czy ogrodu. Poniżej prezentujemy największe odbywające się cyklicznie w Polsce targi staroci.

  Życzymy udanych łowów!

 

Jak skutecznie sprzedawać na Allegro i eBay?

 • Kiedy najlepiej jest wystawiać aukcje? Licytacja czy kup teraz? Jak dobrze opisać swój przedmiot sprzedaży? Jak się wyróżnić? Czego należy unikać? A o czym warto pamiętać?

  Serwisy aukcyjne takie jak allegro czy ebay to zdecydowanie najlepsze miejsce sprzedaży większości rzeczy, których z jakichś powodów chcielibyśmy się pozbyć. Aby nasze przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem, powinniśmy dobrze przyswoić sobie zasady skutecznej i efektywnej sprzedaży. Warto je znać i pamiętać za każdym razem, gdy przyjdzie nam do głowy myśl o przeprowadzeniu transakcji.

 

Lotto – sposób na sukces?

 • Jakie jest prawdopodobieństwo wygranej w lotto? Kiedy jest ono większe? Jakie były największe wygrane w Polsce i na świecie? Kto gra? I czy pieniądze dają szczęście?

  Możliwa wygrana w loterii rozpala wyobraźnię. Włącza się myślenie życzeniowe, dzięki czemu już w myślach gospodarujemy wygraną najwyższego stopnia. Największa kumulacja w Polsce w Lotto (wcześniej Duży Lotek) wyniosła do tej pory 50 milionów złotych. To więcej niż zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podczas ostatniego finału (ponad 42 miliony). Jeden los lotto kosztuje 3 zł. Typujemy 6 spośród 49 liczb i liczymy na to, że Fortuna będzie nam sprzyjać. Prawdopodobieństwo wygranej w lotto jest jednak relatywnie niskie.

 

Strona 1 z 3

Złota myśl

Urodziłeś się po to, aby wieść nadzwyczajne życie, robić nadzwyczajne rzeczy i pomóc nadzwyczajnej liczbie ludzi.

— Mike Litman 

Reklama

Reklama