Czy wiesz, że...
Rozwój osobisty
-
Nie ważne co mówisz,
ważne jak mówisz i jak się przy tym zachowujesz.Mówimy przeciętnie przez 11–12 minut dziennie, a wypowiedzenie średniej długości zdania w języku polskim zajmuje nam około 3 sekundy. Na całkowity przekaz danego komunikatu tylko w 7% wpływają same słowa, w 38% – sygnały głosowe (m.in. ton głosu, modulacja), a w 55% – mowa ciała, a więc komunikacja niewerbalna (A. Mehrabian, 1981). I to właśnie mowa ciała, według badań, decyduje w 60–80% o wyniku negocjacji, rozmowy kwalifikacyjnej czy też o wywarciu dobrego pogłębionego pierwszego wrażenia.
Więcej… Komentarze (4)
-
Jak pisać i wysławiać się poprawnie? Najczęstsze błędy oraz przydatne wskazówki.
Posługiwanie się poprawną polszczyzną to niewątpliwie ważny element kultury językowej, który warto sobie dobrze przyswoić, aby mówić i pisać przejrzyście, zrozumiale i poprawnie. Niniejszy ciekawnik jest swego rodzaju rankingiem najczęściej popełnianych błędów i pojawiających się wątpliwości językowych, a także skarbnicą wskazówek dotyczących tego jak mówić oraz tego, czego lepiej się wystrzegać.
-
Co czytać, aby nie stać w miejscu? Co zainspiruje, skłoni do głębszej refleksji i zmotywuje do działania?
Prezentujemy najlepsze książki, które skłaniają do refleksji, uświadamiają, pobudzają do działania oraz pomagają odkrywać i rozwijać potencjał. Wartościowa lektura może mieć na nas potężny wpływ! Jednym słowem, prezentujemy kwintesencję tego, co po prostu warto przeczytać, ponieważ w sposób wyjątkowy wspomagają proces samodoskonalenia się.
-
Jaką moc ma nasza wiara i optymizm? Czego możemy dokonać, gdy tylko w to uwierzymy?
Sami potrafimy sobie szkodzić, ale możemy się też uzdrowić. Jesteśmy w stanie zaprogramować nasze życie tak, aby stało się czymś wielkim. A wszystko to za sprawą pozytywnego myślenia – wyjaśnia amerykański biochemik, Joe Dispenza w niezwykle inspirującym wywiadzie.
-
Jakie wartości odnajdujemy w lekturze?
...tyle jeszcze do przeczytania, prawd do odkrycia i dróg do przejścia. Jedni widzą swoje życie już w młodości – proste i nieskomplikowane. Wiedzą, czego chcą i jak to osiągnąć. Inni dochodzą do tego nieco później, w wieku dojrzałym, przemierzywszy wiele ścieżek, dróg, zanim wejdą na szeroką, jasną aleję. Jeszcze inni odnajdują sens swojego życia na starość. Są też tacy, który odchodzą z tego świata, mając świadomość niespełnienia, a nawet... przegranej.
Strona 1 z 4
Złota myśl
— Seneka