Czy wiesz, że...

... kofeina zażyta przed wysiłkiem fizycznym zmniejsza ból mięśni do 50%? Kofeina poprawia też pamięć krótkotrwałą i zdolność reakcji. 

Zakupy i pieniądze

Uczymy dzieci oszczędzać, czyli konto bankowe dla najmłodszych i młodzieży

 • Jakie są korzyści płynące z założenia konta dla naszego dziecka? Czy i gdzie można to zrobić? Jak połączyć zabawę z edukacją finansową najmłodszych?

  W Polsce edukacja z zakresu finansów osobistych często bywa przez rodziców, jak i szkołę zaniedbywana. Zwykło się bowiem uważać, że o pieniądzach nie powinno się rozmawiać. Takie podejście wyrządza jednak naszemu społeczeństwu dużą krzywdę, którego dopadł bakcyl konsumpcji czy życia na kredyt. Ponad połowa dorosłych Polaków nie posiada żadnych oszczędności i ta tendencja, niestety wciąż się utrzymuje. Czas to zmienić poczynając od edukacji od lat najmłodszych.

 

Oszczędzanie w SKOK-ach – za i przeciw

 • Depozyty bankowe to jedna z najbezpieczniejszych przystanii dla naszych oszczędności. Ciekawą alternatywą są jednak Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe, które oferują często lepsze warunki niż banki.

  Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe, zwane również uniami lub spółdzielniami kredytowymi, pełnią coraz istotniejszą rolę w życiu gospodarczym wielu krajów. Są to instytucje finansowe, które działają niezarobkowo, a ich podstawową funkcją jest świadczenie usług wyłącznie w obrębie swoich członków w postaci oferowania oprocentowanych depozytów, jak i udzielania kredytów. Obecnie zrzeszają one w Polsce 2,6 miliona członków, a na całym świecie w stu krajach niespełna 188 milionów osób.

 

Wymiana walut - bank, kantor czy Internet?

 • Jak najkorzystniej wymienić walutę? Jakie mamy możliwości? Jaka metoda jest najwygodniejsza i najbardziej przyjazna dla naszego portfela?

  Na wymianę danej waluty decydujemy się z różnych powodów – wycieczka zagraniczna, kredyt nominowany w obcej walucie, zakupy na ebay'u, ochrona oszczędności, inwestycja... Bez względu jednak na powód poszukujemy najkorzystniejszej oferty – kupić tanio a sprzedać drogo. Prezentujemy możliwości jakie daje nam rynek, poprzemy je licznymi przykładami oraz wskażemy wszystkie za i przeciw.

 

Największe giełdy i targi staroci w Polsce

 • Gdzie odbywają się największe giełdy staroci w Polsce? Jakie pchli targi warto odwiedzić? Kiedy i gdzie odbywają się takie targi?

  Odwiedzanie giełd staroci to interesująca forma spędzania czasu wolnego i to nie tylko dla kolekcjonerów i miłośników antyków. Dzięki nim poznać możemy osobliwości życia codziennego dawnych lat i kupić coś niezwykłego, co będzie ozdobą naszego domu czy ogrodu. Poniżej prezentujemy największe odbywające się cyklicznie w Polsce targi staroci.

  Życzymy udanych łowów!

 

Jak skutecznie sprzedawać na Allegro i eBay?

 • Kiedy najlepiej jest wystawiać aukcje? Licytacja czy kup teraz? Jak dobrze opisać swój przedmiot sprzedaży? Jak się wyróżnić? Czego należy unikać? A o czym warto pamiętać?

  Serwisy aukcyjne takie jak allegro czy ebay to zdecydowanie najlepsze miejsce sprzedaży większości rzeczy, których z jakichś powodów chcielibyśmy się pozbyć. Aby nasze przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem, powinniśmy dobrze przyswoić sobie zasady skutecznej i efektywnej sprzedaży. Warto je znać i pamiętać za każdym razem, gdy przyjdzie nam do głowy myśl o przeprowadzeniu transakcji.

 

Strona 1 z 4

Złota myśl

Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać.

— Walt Disney 

Reklama

Reklama